Domů>Dělená strava
Jedním z mnoha způsobů jak upravit svůj jídelníček a zhubnout je dodržování dělené stravy. Co přesně dělená strava znamená a co je potřeba při ní dodržovat? 
Předem je třeba říct, že se ani tak nejedná o dietu, ale spíše o celkovou úpravu jídelníčku a životního stylu. U nás se koncept dělené stravy proslavil v 90. letech především díky herečce a zpěvačce Lence Kořínkové, která je jeho velkou propagátorkou a na téma dělené stravy a správné výživy napsala několik knih. Principem dělené stravy je rozdělení všech potravin do tří základních skupin (bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny) s tím, že bílkoviny a sacharidy nelze konzumovat dohromady. Naopak neutrální potraviny lze kombinovat s oběma zbylými skupinami. Je to z toho důvodu, že zatímco bílkoviny potřebují pro strávení v trávicím traktu nízké pH, naopak sacharidy potřebují pH vysoké. Proto je třeba, aby je tělo netrávilo dohromady, ale odděleně. Co to v praxi znamená? Podle těchto zásad si například nemůžeme dát k obědu maso s přílohou z brambor, protože by se jednalo o nepovolenou kombinaci. Můžeme si k němu dát třeba zeleninový salát, který patří do neutrální skupiny. Během jednoho dne můžeme jíst buď pouze bílkoviny a neutrální potraviny, nebo pouze sacharidy a neutrální potraviny. Dodržování dělené stravy má nesporné výhody – jednou z nich je fakt, že je možné ji na rozdíl od jiných diet dodržovat dlouhodobě, aniž by to mělo nepříznivý vliv na náš organismus. Dalším plusem je, že při tomto jídelníčku lidé hodně přemýšlí nad tím, co vlastně jedí a ve výsledku pak jedí mnohem zdravěji než předtím. I s tímto jídelníčkem se dá zhubnout, i když se nejedná o tak velký úbytek na váze jako v případě jiných diet. Kromě již zmíněné Lenky Kořínkové patří k příznivcům dělené stravy např. modelka Liz Hurley nebo americká herečka a zpěvačka Jennifer Love Hewitt.

Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

facebook Extrasexshop.cz

Kolik je vám let?

18-30

36%

30-40

32%

40-50

33%

Hlasovalo: 4183 uživatelů

Jízdní kola, cyklistické a sportovního vybavení a doplňky. Fletxor je účinnou pomocí při artróze. Výčepní zařízení do každé restaurace, nebo hospody. Kvalitní, levné sacharidy a gainery nabízí e-shop Sacharidy-proteiny.cz.

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Kvalitní a levná horská kola nabízí eshop Levná-horská-kola.cz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte Další informace