Domů>Čemu se při hubnutí vyhnout
Pokud držíme dietu a chceme zhubnout, měli bychom vědět jakým potravinám a nápojům se vyhnout, resp. omezit jejich konzumaci. Která jídla a pití nejvíce způsobují to, že přibíráme?

Jídla

Velmi zdravé je samozřejmě ovoce, ale při dietě je třeba dávat přednost čerstvému ovoci. Ovocné kompoty apod. nejsou vhodné, protože obsahují příliš mnoho cukru, stejně tak různé marmelády, džemy atd. U ovocných džusů je lepší zředit je čistou vodou, samotné džusy totiž mají velké množství kalorií. Pokud jde o přílohy k hlavním jídlům, vhodné jsou např. brambory nebo rýže, naopak zcela nevhodné jsou hranolky nebo krokety, knedlíky a těstoviny. Pečivo je vhodnější spíše tmavé nebo celozrnné. Co se týká masa a uzenin, určitě bychom se při dietě měli vyhnout tučným salámům a uzeninám, vnitřnostem, levným paštikám nebo konzervám. Naopak libové maso nebo kvalitní šunku si můžeme dát i při redukčním jídelníčku. Naprosto nevhodné jsou pak různé cukrovinky, čokolády apod. Při zdravém životním stylu je však důležitá i psychika, takže samozřejmě pokud si občas dáme třeba malou tyčinku nebo kousek čokolády, je to lepší než na to neustále myslet a trápit se příliš přísným jídelníčkem. Každopádně je třeba to nepřehánět, protože při velké konzumaci sladkostí se hubne těžko.

Nápoje

K pití se při dietě rozhodně nehodí žádné sladké limonády, protože obsahují příliš mnoho kalorií a samy o sobě jsou mnohdy příčinou tloustnutí. Ideální je čistá voda, případně ovocné šťávy ředěné vodou nebo čaje. Pokud si někdy dáme alkohol, tak menší sklenička vína nijak naší váze neuškodí. Co ale při dietě rozhodně nelze doporučit je konzumace sladkých smetanových likérů, jako je např. vaječný koňak, Baileys apod. Tyto nápoje obsahují obrovské množství kalorií a tak pokud opravdu chceme zhubnout, měli bychom se jim vyhnout. 

Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

facebook Extrasexshop.cz

Kolik je vám let?

18-30

36%

30-40

32%

40-50

33%

Hlasovalo: 4183 uživatelů

Jízdní kola, cyklistické a sportovního vybavení a doplňky. Fletxor je účinnou pomocí při artróze. Výčepní zařízení do každé restaurace, nebo hospody. Kvalitní, levné sacharidy a gainery nabízí e-shop Sacharidy-proteiny.cz.

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Kvalitní a levná horská kola nabízí eshop Levná-horská-kola.cz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte Další informace